Всі новини“Фантоми” на дорогах: про новий метод патрулювання від МВС

30.01.2022

За 2 дні – майже 1000 штрафів для водіїв.

Такими є попередні результати діяльності «поліцейських фантомів» (авто без розпізнавальних знаків, фіксують порушення ПДР одночасно в обох напрямках дорожнього руху).

Гарна ідея, яка вже працює в більшості цивілізованих країн і дає чудовий результат щодо зменшення аварійності на дорогах.

1000 штрафів – це 1000 порушень ПДР, кожне з яких створює потенційні загрози або життю і здоров’ю людей, або пошкодженню майна. З іншого боку, 1000 штрафів – це 1000 потенційних звернень водіїв до суду за захистом порушених прав.

Нам потрібно буде узгоджувати норми законодавства щодо функціонування “фантомів”, для того щоб реальні порушники не уникали відповідальності, але також було забезпечене право людей на захист своїх прав. Зокрема, потрібно попрацювати зі ст. 40 Закону “Про національну поліцію” щодо розміщення інформації про наявність автоматичної фото- та відеотехніки.

Також слід унормувати порядок повідомлення водія про те, що його «сфотографував» саме фантом.

Я вітаю, що при чинному Міністрі внутрішніх справ Денисі Монастирському почали реалізовуватись такі сучасні ідеї. В свою чергу, МДО «Люди» завжди долучається до сучасних методів попередження правопорушень і готове співпрацювати в розробці і впровадженні законодавчих змін.

Головна мета – не накладення штрафів, а збереження життя ЛЮДЕЙ.