Всі новиниЛікарні України створять реабілітаційні відділення: що про це відомо

10.05.2024

До кінця червня планується, що близько третини кластерних лікарень мають у себе створити реабілітаційні відділення.

Наразі в Україні функціонує 9 тисяч реабілітаційних ліжок.

Про це на Міжнародному саміті міст та громад повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає “Укрінформ”.

“Приблизно 30% кластерних лікарень повинні створити реабілітаційні відділення до кінця червня”, – підкреслив Ляшко.

Міністр зауважив, що в Україні наразі функціонує близько 9 тисяч реабілітаційних ліжок, і їх кількість постійно збільшується, проте не всі кластерні лікарні мають реабілітаційні відділення з мультидисциплінарними командами.

“Коли пацієнт потрапляє до такої лікарні з травмою, інсультом або іншою патологією, і там не розпочинається гостра реабілітація (коли команда з реабілітації працює вже на етапі реанімації), то після лікування пацієнт може почати реабілітацію через місяць-два, а результати цієї реабілітації вже не будуть такими ефективними, якщо реабілітацію було б почато одночасно з лікуванням”, – пояснив Ляшко.

Міністр нагадав, що в Україні діє система реабілітації, яка включає гостру реабілітацію (починається на етапі реанімації), підгостру реабілітацію (проводиться в тій же лікарні, де перебуває пацієнт, але в реабілітаційному відділенні) та тривалу реабілітацію у разі потреби.