Всі новиниПравосуддя в “Дії”

13.12.2021

Нарешті за еСуд взялось Міністерство цифрової трансформації України.

Особисто вдячний Михайлу Федорову за початок інтеграції сервісу «Електронний суд» до порталу «Дія». Наразі випробовують послугу отримання повідомлень про судові засідання. Важлива функція, бо зараз заявка на участь у судовому засіданні дійсна лише в традиційному «паперовому» вигляді (за 5 днів до суду).

Взагалі, сьогодні для будь-яких спроб діджиталізувати процеси у судах є традиційна відписка – «відсутня технічна можливість». За три роки після заснування підсистеми ЄСІТС повноцінно вона так і не запрацювала. Все через “гальмування” процесу Вищою радою правосуддя та Державною судовою адміністрацією України. Радію, що ми зрушити процес з мертвої точки.

У планах Мінцифри:

  • розробка послуги з отримання копії судового рішення для учасника процесу;
  • розробка послуги з отримання копії виконавчого рішення та подальшого його надсилання до виконавчої служби в електронному вигляді;
  • розробка послуги для сплати судових зборів та штрафів за адмінпорушення онлайн.

Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства розрахована на 2021 – 2023 роки.

Як депутат, законотворець та юрист із багаторічним досвідом готовий допомагати розвивати та впроваджувати ефективне електронне судочинство в Україні. Роботи багато. Насамперед, привчити державні органи виконавчої влади використовувати еСуд, технічно оснастити та програмно забезпечити всі судові установи України. Та головне – навчити українців довіряти електронному правосуддю, переконати на практиці в його надійності та ефективності. Адже, діджиталізація роботи судів – це зручно. Це економія часу та людських ресурсів, а отже – менше навантаження на апарат суду.

А ще, еСуд «безпечний для здоров’я» в умовах пандемії коронавірусу.