Всі новиниПро виїзну перевірку додержання прав ув’язнених у Полтавській області

07.02.2022

7 лютого 2022 року команда МДО “ЛЮДИ” разом з Комітетом Верховної Ради України з прав людини, Міністром юстиції Денисом Малюскою та Уповноваженою з прав людини Людмилою Денісовою відвідали Полтавщину.

Ціль візиту – перевірка дотримання прав людини у Божківській виправній колонії №16 та Надержинщинській виправній колонії №65.

Раніше ми з командою вже займались питанням закриття сумнозвісної Бердянської колонії. У Божківській же колонії покарання зараз відбувають ув’язнені, переведені із ліквідованої Бердянської колонії 77.

Поспілкувалися з ув’язненими та керівництвом – є над чим працювати.

По порядку:
🔺 Порушено права на гідні умови утримання – починаючи від ліжок, що стоять впритул одне до одного, порушуючи право на приватність до неприємного набору: пліснява, відсутність дверей в санвузол, відсутність плитки та взагалі базового ремонту.
🔺Порушено права на захист – в‘язні навіть не володіють інформацією, щодо можливості надання їм безоплатної правової допомоги.
Відсутні інформаційні куточки з контактами обласної адміністрації та Уповноваженого з прав людини, що є обов‘язковим.
🔺Порушено права на охорону здоров‘я та медичну допомогу – зі слів в‘язнів, їм було відмовлено в наданні медичної допомоги при різного роду захворюваннях та тілесних ушкодженнях. Записи в їх медичних книгах також повністю відсутні.

З новоприбулими особами не проводиться психодіагностика.

Але є і «плюси» – за словами ув’язнених, жорстоких катувань, побиття й насилля, які на регулярній основі були в Бердянській колонії – тут не прослідковується.

У Надержинщинській виправній колонії 65 умови кращі. Є кімнати для матерів з маленькими дітьми, ігрові кімнати. Створено всі необхідні умови для відбування покарання. Для дітей ув‘язнених жінок одразу поруч є дитячий садочок.

Отож, за результатами візиту беремося до роботи – готуємо відповідні комітетські рішення.

Питання захисту прав людини для нашої команди МДО ЛЮДИ є ключовим. І ми активно вивчаємо його, як в цілому по Україні, так і локально та вживаємо всіх необхідних заходів.