Міністерство у справах ветеранів України спільно з ВДНГ оголосили про старт створення унікального простору — Терапевтичного саду. Це буде перший в Україні відкритий простір для сенсорного, емоційного та фізичного відновлення ветеранів і ветеранок війни, а також усіх охочих віднайти внутрішню рівновагу через контакт із природою.
Проєкт реалізує урбан-бюро Big City Lab у партнерстві з архітектурною студією PUPA, в межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
«Ми прагнемо створити місце сили, де кожен зможе знайти опору, відновлення і спокій», — зазначають ініціатори проєкту.
Що передбачає Терапевтичний сад?
-
Садівнича терапія — зцілення через роботу з землею та догляд за рослинами;
-
Зона тілесних практик — йога, ерготерапія, адаптивні спортивні заняття;
-
Простір арттерапії — лекції, творчі майстер-класи та групові зустрічі;
-
Місця тиші — індивідуальні зони для усамітнення та відпочинку;
-
Дитяча зона — для малечі, поки батьки займаються відновленням.
Проєкт передбачає повну доступність і безбар’єрність, щоб кожна людина незалежно від стану здоров’я почувалася безпечно та комфортно.
Протягом п’яти місяців команда ретельно вивчала міжнародний досвід із США та Європи, щоб адаптувати найкращі світові практики до українських реалій. До розробки долучилися мультидисциплінарні фахівці, ветерани, їхні родини та захисники.
У часи, коли питання реабілітації є особливо актуальним, Терапевтичний сад може стати справжньою точкою опори — не лише для тих, хто пройшов війну, а й для всіх, хто потребує внутрішнього зцілення.
Більше деталей — зовсім скоро.



