Всі новиниУкраїна починає реальний перехід до повністю професійної армії

03.02.2022

1 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на розвиток, модернізацію Збройні Сили України та для визначення адекватного рівня грошового забезпечення військових.

Що конкретно:

  1. Суттєве підвищення грошового забезпечення військових. Почнеться ця робота в поточному році, а до 2023 року рівень грошового забезпечення військових повинен бути не менше, ніж три мінімальні зарплати.
  2. Поетапне збільшення чисельності Збройних Сил України в період з 2022 по 2025 роки на 100 000 осіб для підвищення оборонних спроможностей держави за рішенням Верховної Ради України.
  3. Прискорення розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей.
  4. Та інші доручення для Кабміну для швидких та якісних змін в ЗСУ.

Всі ці дії, як зазначив Президент, зроблені “не тому, що готуємось до війни, а для того, щоб забезпечити надійний мир”.

Наша обороноздатність – це не тільки військова потужність, це впевненість в завтрашньому дні і спокій в очах громадян. Останні події всіх нас тривожать і я вважаю, що такі реальні кроки – це шлях до миру та спокою.

На сьогодні ми вже досягли найбільшого рівня військово-технічної допомоги Україні за увесь час з 2014 року – від США, Британії й інших держав. Ми вже досягли постачання в діючу армію найбільш потужних оборонних засобів за увесь час з 2014 року, включно з безпілотниками. Ми досягли домовленостей з Туреччиною та Британією для побудови нового і сучасного флоту України.

І продовжимо нарощувати масштаб цієї співпраці.

Указ повністю за посиланням

https://www.president.gov.ua/documents/362022-41285