Всі новиниНадія на надійність «трикутника»

07.12.2021

Упродовж двох днів тривала ХІ сесія Міжпарламентської асамблеї ВРУ, Сейму Литовської Республіки та Сейму Сенату Республіки Польща.

Разом із колегами-парламентарями обговорили важливість новоствореного Люблінського трикутника. Зокрема, як важливого елемента європейської та регіональної співпраці. Приємно, що Литва та Польща, як держави-сусіди, завжди на нашому боці у протистоянні російській агресії, захисті та відновленні наших кордонів.

Під час сесії обговорювали і міркували над темою концентрації російських військ уздовж кордонів України, можливої ескалації конфлікту та активну мілітаризацію Чорноморського регіону. Вдячний представникам Сейму Литовської Республіки та Сейму Сенату Республіки Польща за небайдужу позицію перед обличчям будь-якої агресії Росії. Від імені українського народу також вдячний полякам та литовцям за продовження санкційної політики щодо Росії до повного настання миру та відновлення державних кордонів України.

На саміті обговорили і протиправну політику самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Його нещодавня гучна заява світовій спільноті про визнання Криму російським просто приголомшлива. Україні, Польщі, Литві, як розвиненим європейським державам, боляче і незвично спостерігати, як поводить себе на політичній арені країна-сусід Білорусь. Кричущі порушення прав людини білоруською владою не має залишити байдужим нікого. В рамках тристороннього формату, ми обговорили важливість проведення термінових демократичних виборів у Білорусі. Адже існуючий наразі там політичний режим Лукашенка лише розгойдує демократичні, європейські цінності та принципи, підсилює агресивні, загарбницькі дії РФ. Тож, в рамках тристороннього регіонального альянсу, ми напрацювали спільний механізм протидії цим ганебним явищам.

Великою честю для мене стало прийняте на саміті рішення обрати мене віцеспікером Комітету з питань розвитку торговельно-економічного, регіонального та місцевого співробітництва. Для мене це велика честь і водночас відповідальність. Вже окреслив для себе план дій для майбутньої співпраці з парламентарями Польщі та Литви.

IMG 20211207 141926 459
IMG 20211207 141928 897
IMG 20211207 141931 388