Всі новиниПро посилення захисту прав інтелектуальної власності (проєкт 6464-1)

14.01.2022

З 12 січня 2022 року на розгляді Комітету ВР з питань економічного розвитку знаходиться законопроект №6464-1 від 11.01.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності».

Проєкт розроблений групою народних депутатів на чолі з Тарасом Тарасенком.

«Нарешті мені з командою однодумців вдалося удосконалити та осучаснити законодавство щодо захисту прав  інтелектуальної власності в судах. До підготовки Закону про захист «інтелектуалки» ми з командою підійшли ґрунтовно, бо ситуація у цій сфері вже дійшла критичної точки. Годі очолювати списки країн-піратів, давати сидіти на грошових потоках «Укрпатенту» та знущатися з винахідників, які за захмарними цінами роками реєструють свої об’єкти ІВ», – прокоментував Т.Тарасенко.

Зміни до законодавства в сфері ІВ прописали детально, оскільки торкаються відразу трьох кодексів України – Цивільного, Цивільного процесуального та Господарського процесуального. Тепер вони наближені до європейських стандартів.

Законопроєкт 6464-1 – альтернативний  до урядового законопроєкту. Але, на відміну від  розробленого  Міністерство економіки України проєкту, проект 6464-1:

  • повністю узгоджує між собою запропоновані зміни до Цивільного кодексу та до профільних законів щодо об’єктів інтелектуальної власності;
  • ураховує зауваження громадськості;
  • допрацьовує профільні закони (наприклад, заново виписана процедура захисту прав володільців сертифікатів додаткової охорони патентів на лікарські засоби в Законі «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі»);
  • враховує відмінності між зареєстрованими та незареєстрованими промисловими зразками в ЗУ «Про охорону прав на промислові зразки».

«Ми не стали обмежуватись лише окремими законами.  Всі засоби захисту мають бути уніфіковані, тому зміни запропоновані також до ЗУ “Про авторське право та суміжні права” та “Про правову охорону географічних зазначень”. Тож, створення альтернативного законопроєкту було вкрай важливим. Тепер очікуємо на ухвалення його у Раді», зазначають представники авторського колективу проєкту №6464-1.

Ознайомитись з проєктом можна за посиланням http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73579