Всі новиниТретина загальної площі України забруднена вибухонебезпечними предметами

11.05.2023

За оцінками міжнародних експертів нині третина загальної площі України забруднена вибухонебезпечними предметами. На думку фахівців, розмінування лише одного гектара в Україні займе в середньому 10 років, а загалом, як вважають закордонні аналітики, аби остаточно знешкодити вибухонебезпечні предмети, нашій державі знадобиться щонайменше 757 років.

В питанні очищення української землі час грає не на нашому боці. Міжнародні партнери, які раніше стикалися з необхідністю розміновувати свої території, попереджають: найшвидше та найефективніше очищення відбувається «по гарячим слідам». Вже за кілька років піротехнікам працювати буде складніше. Природа дедалі більше приховуватиме небезпеку – міни та снаряди, що не розірвалися. Тому по всім питанням, від яких залежить швидкість та якість роботи нам потрібно прискоритись. Забезпечення технікою, навчання додаткових підрозділів, фінансування та організація – все вимагає швидких рішень та реалізації.

Окремо слід детально вивчити питання забезпечення підрозділів державних інституцій спеціальною технікою та обладнанням для розмінування. Наразі Україна проводить активну роботу з виробниками відповідної техніки для обстеження та розмінування: ведуться перемовини щодо постачання машин для розмінування. Крім того, незабаром розпочнуться практичні тестування новітніх технологій з обстеження забруднених територій за допомогою БпЛА, участь у яких візьме низка західних виробників.

На часі – й підготовка Національної програми протимінної діяльності в Україні.

До кінця року Україна прагне ввести в експлуатацію до 165 тис. га земель. Усього чотирирічний План розмінування сільськогосподарських земель передбачає пріоритетне введення в експлуатацію близько 470 тис. га земель сільгосппризначення.