Всі новиниВ Укрпатенті відбулася робоча зустріч з народним депутатом України Тарасом Тарасенко

Учасники заходу зосередили увагу на питаннях розгляду парламентом низки профільних законопроєктів сфери інтелектуальної власності
13.12.2019

13 грудня 2019 року на Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) проведено робочу зустріч представників керівного складу та фахових підрозділів Укрпатенту з народним депутатом України Тарасом Тарасенком.

У заході взяли участь: виконуюча обов’язки Генерального директора Укрпатенту Наталія Петрова та провідні фахівці Укрпатенту: Микола Потоцький, Сергій Марченков, Андрій Суховій, а також член Ради комітету з інтелектуальної власності Асоціації правників України Катерина Сопова.

Учасники заходу зосередили увагу на питаннях розгляду парламентом низки профільних законопроєктів сфери інтелектуальної власності (ІВ) та відповідних парламентських слухань, запланованих на 16 грудня 2019 року. Напередодні слухань представники депутатського корпусу сприяють активному залученню Укрпатенту до фахових комунікацій стосовно поточних законопроєктів у сфері реформування галузі, зокрема № 2259 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформи патентного законодавства)», № 2255 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» та альтернативного № 2255-1 «Про удосконалення державної системи правової охорони інтелектуальної власності». Тарас Тарасенко під час зустрічі зазначив, що ухвалення законопроєктів є вкрай необхідним, оскільки, з точки зору представників владних кіл, сприятиме, зокрема, розвитку економіки України. У свою чергу Наталія Петрова підкреслила, що ведення активного діалогу з питань законотворчої діяльності є особливо важливим для Укрпатенту на сучасному етапі, коли закладаються основи єдиного національного відомства з ІВ.

Серед тем, порушених у ході обговорення, такі: удосконалення правової охорони за допомогою «коротких» патентів засобами експертизи та подання заперечень; необхідність упровадження оновлених Правил подання та розгляду заявок у пакеті з прийняттям змін до законодавства з охорони знаків для товарів і послуг; упровадження європейського досвіду з продовження дії патенту, зокрема в галузі фармацевтики; організація та проведення зустрічей із залученням авторів поточних законопроєктів, представників Укрпатенту та профільних громадських організацій для узгодження позицій у процесі реформування сфери ІВ.

Підсумовуючи зустріч, Наталія Петрова подякувала учасникам за ініціативу з активізації та підтримки діалогу між складовими державної системи правової охорони ІВ та представниками законодавчих кіл з важливих системних питань та висловила впевненість, що заплановані зміни будуть спрямовані на подальше вдосконалення сервісів, які Укрпатент надає вітчизняним та іноземним заявникам.