Всі новиниВідбулась зустріч із членами сімей загиблих Захисників України та Героїв Небесної Сотні

21.02.2022

Я усвідомлюю – що б ми не робили для сімей загиблих зараз, цього буде недостатньо. Але маємо реалізовувати той максимум, який в наших можливостях.

Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні разом із головою ВРУ Русланом Стефанчуком та іншими колегами зустрілись із членами сімей загиблих Захисників України та Героїв Небесної Сотні.

Ми обговорили питання законодавчого закріплення особливого статусу Захисник/Захисниця України, визначення цього поняття й кола осіб, які належать до них, а також до членів сімей загиблих захисників України. Також йшлося про потребу на законодавчому рівні забезпечити порядок і механізм реалізації соціальних пільг і гарантій від держави родинам загиблих захисників України.

Гострим питанням стала абсолютно недосконала система реабілітації воїнів АТО та їх сімей, як фізична, так і психологічна. Віцеспікер парламенту Олена Кондратюк наголосила на необхідності удосконалення цієї галузі.

Як голова МДО ЛЮДИ, зазначив, що на базі комітету з прав людини під моїм керівництвом уже створена робоча група, що напрацьовує законодавство про Реабілітаційні центри. За 2023-24 роки воно вже буде приведено до належного стану та почне реалізовуватись. Одночасно займаємось безпосереднім розвитком таких центрів, залученням кращих спеціалістів та надання належної допомоги всім особам, що цього потребують.