Всі новини«Ефективна робота законодавців — запорука змін в країні»

В Харкові відбулася зустріч членів відділення АПУ з народним депутатом України Тарасом Тарасенком
31.03.2021

В Харкові відбулася зустріч членів відділення АПУ  з народним депутатом України Тарасом Тарасенком. Інтерв’юером став член Ради Відділення, Роман Чумак. В ході розмови було обговорено ключові напрацювання законодавця та подальші плани реформування сфери банкрутства.

Щодо мораторію на стягнення боргів за валютними кредитами, то народний депутат наголосив на тому, що ним зареєстровано проєкт №4398, який дозволяє особі звернутися до процедури банкрутства без фінансових ризиків і додаткових витрат. Крім того, передбачено, що в разі, якщо позичальник і банк домовилися про реструктуризацію боргу та прощення, то держава не буде оподатковувати такий борг.

Свою чергою вже проголосовано й законопроєкт №4241, яким передбачено запровадження єдиного реєстру колекторських компаній. «Кредитори будуть зобов’язані повідомляти, яка колекторська компанія буде займатися поверненням коштів за кредитом», – підкреслив Тарас Тарасенко. Крім того, передбачається накладення штрафних санкцій та ризик виключення компанії з реєстру, що дорівнює припиненню діяльності компанії, в разі надходження скарги до Нацбанку про незаконну діяльність колекторської компанії.

Спікер також наголосив, що законодавець працює над питанням належного фінансового забезпечення судів. Народний обранець вважає, що має бути сформований фонд оплати праці для помічників та секретарів судів, яким буде розпоряджатися суд.