Всі новиниУчасть у круглому столі на тему: «Політичні та правові наслідки злочинів росії проти України»

07.04.2022

6 квітня 2022 року як голова підкомітету з питань прав людини взяв участь у круглому столі на тему: «Політичні та правові наслідки злочинів росії проти України», організованому Комітетом Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Під час цього заходу мери міст України, які найбільше постраждали від російської агресії, народні депутати України, представники органів державної влади, парламентарі та експерти країн ЄС надали поточні оцінки злочинів росії проти цивільного населення України, а також узгодили кроки, спрямовані на невідворотне притягнення до відповідальності російських організаторів та виконавців цих злочинів.

Зокрема, як представниками України, так і міжнародними політиками й експертами констатовано, що росія вчинила злочин агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності та акти геноциду – цілеспрямованого знищення людей за етнічною/національною приналежністю – українців.

Окрему увагу приділили злочинам росії у містах Ірпінь, Волноваха та Маріуполь, де, окрім знищення цивільної інфраструктури, фіксуються численні факти катувань, згвалтувань, мародерства, насильного вивезення цивільних українців до Росії, Білорусі, ЛНР/ДНР.

Крім того, росія грубо порушує норми Римського статуту, використовуючи на території України фосфорні, термоборичні снаряди, протипіхотні міни, які є заборонені міжнародним правом. Також агресор вдається до обстрілів хімічних заводів та атомних електростанцій, що є порушенням правил ведення війни та наражає все людство на небезпеку.

Наразі правоохоронними органами України відкрито 12 000 кримінальних проваджень по воєнним злочинам, готуються матеріали для подачі до Міжнародного кримінального суду. 1 березня 2022 року зареєстровано справу України проти росії в Європейському суді з прав людини, в рамках якої зобов’язано рф припинити обстріли цивільного населення. При цьому європейськими парламентарями наголошено на тому, що росія на сьогодні загрожує безпеці Європи та всього світу.

З метою ужорсточення санкцій ЄС щодо росії європейські експерти висловили необхідність організації Україною виставок у європейських містах для демонстрування об’єктивних матеріалів і фактів, що свідчать про масштабні злочини рф проти українського цивільного населення.

Ключовими завданнями на найближчу перспективу визначено зупинити агресію росії та притягнути винних у злочинах рф проти цивільного населення України до відповідальності.